ADMINISTRATION

This image for Image Layouts addon


BAHAGIAN PENTADBIRAN

Our responsibilities encompass the management and development of the UiTM Pahang human resources while facilitating other supporting administrative job. Under the HR management division, we regulate the recruitment of new staffs and ensure flow of management in relation with employment opportunities and thus manage staff service records. We also ensure our staff development by delivering comprehensive training and scholarship opportunities. The HR development division coordinates these opportunities. We too offer the provision of support in the maintenance of staff records. We also meet other staff needs by providing support in areas such as transportations, mail distributions, staff accommodations and lastly administering files and records management.

KETUA BAHAGIAN

INFORMATION

SELARAS DENGAN VISI UiTM
Menjadikan UiTM sebuah univesiti unggul yang berteraskan kesarjanaan dan kecemerlangan akademik bagi menerajui dinamisme bumiputera dalam semua bidang profesional bertaraf dunia supaya terlahir graduan yang berdaya saing, global dan beretika
SELARAS DENGAN MISI UiTM
Mempertingkatkan keilmuan dan kepakaran bumiputera dalam semua bidang menerusi penyampaian program profesional, penyelidikan serta penglibatanj khidmat mesyarakat yang berlandaskan kepada nilai-nilai murni dan etika keprofesionalan
SELARAS DENGAN FALSAFAH UiTM
Setiap individu mampu mencapai kecemerlangan melalui pemindahan ilmu serta penerapan nilai-nilai murni agar m,enjadi graduan profesional yang berupaya mengembangkan ilmu dan membangunkan diri, masyarakat dan negara.
PENGURUSAN SUMBER MANUSIA
  • Memastikan 95% urusan pengambilan staf dilaksana dalam tempoh tiga (3) bulan dari tarikh kelulusan waran
PEMBANGUNAN SUMBER MANUSIA
  • Memastikan 95% setiap staf mencapai 42 jam Latihan meliputi kemahiran/umum dan ICT.
PENGURUSAN KENDERAAN
  • Memastikan 90% permohonan penggunaan kenderaan rasmi diproses dalam tempoh 3 hari bekerja.
MENDIGITALKAN SATU PROSES KERJA
  • Penilaian Keserakanan dan Kesetiakawanan (Collegiality & Congeniality (C&C) bagi permohonan kenaikan pangkat Staf Akademik UiTM Cawangan Pahang.

PENGURUSAN SUMBER MANUSIA :
Menguruskan urusan pengambilan staf di kampus cawangan dalam tempoh tiga (3) bulan selepas tarikh tutup permohonan. Memastikan urusan perjawatan dan perkhidmatan diuruskan mengikut prosedur dan peraturan yang ditetapkan.

PEMBANGUNAN SUMBER MANUSIA :
Menyasarkan setiap staf Bahagian Pentadbiran mencapai 42 jam latihan meliputi Kemahiran / Umum /ICT. Memastikan permohonan dan kelulusan kursus / seminar / bengkel diproses dalam tempoh dua (2) minggu.

PENGURUSAN CUTI STAF :
Memastikan serta mengemaskini rekod e-Cuti di Sistem HR2U dengan cepat dan tepat dalam tempoh tiga (3) hari.

PENGURUSAN FAIL DAN REKOD :
Memastikan dokumen dan rekod UiTM dapat dikesan dalam tempoh tiga (3) minit sekiranya fail dan dokumen jabatan dinyatakan dengan tepat.

PENGURUSAN KENDERAAN :
Permohonan bagi menggunakan kenderaan akan diproses dalam tempoh masa tiga (3) hari bekerja. Penyediaan perkhidmatan kenderaan dalam keadaan bersih dan selesa kepada pelanggan kami

Sila Klik Link untuk ke Laman Web Pejabat Pentaftar UiTM

Dpocket & Pekeliling Pentadbiran

Staf Direktori

Bahagian Pentadbiran
No. Nama & E-mel Jawatan No Telefon
1. Mohammad Khair bin Mohd Seni
E-mel : mkhair@uitm.edu.my
Timbalan Pendaftar Kanan (N52) 09 - 460 2005
2. Farihah binti Zakaria
E-mel : farihah@uitm.edu.my
Penolong Pendaftar Kanan (N44) 09 - 460 2029
3. Shamsul Kahar bin Mohamad
E-mel : shamsulk@uitm.edu.my
Pegawai Eksekutif Kanan (N32) 09 - 460 2026
4. Juriah binti Ali
E-mel : juriah301@uitm.edu.my
Pegawai Eksekutif (N29) 09 - 460 2150
5. Nur Idayu binti Osman
E-mel : nur_idayu@uitm.edu.my
Pembantu Tadbir Kanan (N22)  09 - 460 2033
6. Mahfuzah binti Abu Kassim
E-mel : fuzah@uitm.edu.my
Pembantu Tadbir Kanan (N22)  09 - 460 2032
7. Mohd Zamri bin Alias
E-mel : mzamria@uitm.edu.my
Pembantu Tadbir Kanan (N22)  09 - 460 2034
8. Mahani binti Ming
E-mel : anieming@uitm.edu.my
Pembantu Tadbir Kanan (N22)  09 - 460 2071
9. Zahariah binti Mohamad @ Yunus
E-mel : za`an04@uitm.edu.my
Pembantu Tadbir Kanan (N22)  09 - 460 2018
10. Siti Nur Fatihah binti Mamat
E-mel : fatihahmamat@uitm.edu.my
Pembantu Tadbir (N19)  09 - 460 2028
11. Zailani bin Abdul Rahman
E-mel : zailani@uitm.edu.my
Pembantu Tadbir (N19)  09 - 460 2180
12. Mohd Hafiz bin Zulkifli
E-mel : apies@uitm.edu.my
Pembantu Operasi (N11)  09 - 460 2036
Unit Kenderaan
No. Nama & Emel Jawatan No Telefon
1. Mohamad Fadzli Bin Ahmad
E-mel: mfadzli@uitm.edu.my
Pemandu Kanan 09 - 460 2884
2. Zairizam Bin Muhamad Rohani
E-mel: zairizam4725@uitm.edu.my
Pemandu Kanan 09 - 460 2884
3. Mohd Nazam Bin Manap
E-mel: nazamm@uitm.edu.my
Pemandu  09 - 460 2884
4. Azman Bin Mustafa
E-mel: azman_mustafa@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
5. Mohd Latifi Bin Idris
E-mel: latipi@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
6. Tengku Ra'of Bin Tengku Jaafar
E-mel: tengkuraof@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
7. Mad Amri Bin Tahir
E-mel: amri213@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
8. Mohd Jamli Bin Ibrahim
E-mel: jamli928@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
9. Mohamad Fadzli Bin Ahmad
E-mel: mfadzli@uitm.edu.my
Pemandu Kanan 09 - 460 2884
10. Mohd Zaidi Bin Zainon
E-mel: zaidi326@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
11. Suhaimi Bin Mohd Tahir
E-mel: zaidi326@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
12. Mohamad Rosaini Bin Md Desa
E-mel: mrosaini@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
13. Mazlan Bin Hassan
E-mel: mazlanhassan@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
14. Mohd Khairi Bin Guzaly
E-mel: khairiguzaly@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
15. Azlan Bin Mat Ali
E-mel: lanzpa@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
16. Alias Bin Muntok
E-mel: lias65@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
17. Jismadi Bin Man
E-mel: jismadi@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
18. Jazri Bin Abd Rahim
E-mel: jaz@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
19. Mohd Isa Bin Jamhari
E-mel: mohdisa@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
20. Zullkeffli Bin Zainal Abidin
E-mel: zullkeffli@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
21. Mohd Zamri Bin Mat Yusop
E-mel: mohdzamri@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884
22. Mohd Nur Huzaimi bin Abdul Razak
E-mel: mohdhuzaimi@uitm.edu.my
Pemandu 09 - 460 2884